CS Crasna şi Someşul Gâlgău, surprizele primei faze ale Cupei României

Asociaţia Judeţeană de Fotbal a programat duminică meciurile din prima fază ale Cupei României, faza judeţeană, în care au evoluat şi trei echipe noi: CS Crasna, Someşul Gâlgău şi Unirea Mirşid. Primele două au reuşit calificarea în faza următoare, în timp ce echipa din Mirşid a fost eliminată în ultimele minute de Someşu Odorhei. Scorul a fost egal, 1 – 1, cu câteva minute înainte de fluierul final, însă oaspeţii au reuşit să înscrie pe final şi să se califice în faza următoare.

CS Crasna a dispus cu scorul de 4 – 2 de Stejarul Sâg, în timp ce Unirea Hereclean a câştigat tot la o diferenţă de două goluri, 5 – 3 în faţa Frăţiei Măerişte. Duelul de pe Someş, dintre Someşul Gâlgău şi Someşul Letca a fost câştigat de gazde, cu scorul de 3 – 1.

S-a înregistrat şi o victorie la “masa verde”, Balti Dob Doba câştigând cu 3 – 0, prin neprezentare, duelul cu Venus Borla.

Următoarea fază a competiţiei este programată duminică, 5 decembrie.